W dniach 13, 14 i 15 marca 2024r. szkoła umożliwia  uczniom udział w rekolekcjach wielkopostnych zorganizowanych w kościele przy ul. Klasyków 21/23 zgodnie z poniższym harmonogramem.

Uczniowie wychodzą ze szkoły z nauczycielem około 30 minut przed podaną poniżej godziną, rekolekcje trwają około 50 minut, następnie uczniowie wracają z nauczycielem do szkoły.


środa 13 marca:
godzina 10:00 - klasy 0, 1, 2
godzina 11:00 - klasy 3, 4, 5
godzina 12:00 - klasy 6, 7, 8


czwartek 14 marca:
godzina 8:30 - klasy 0, 1, 2
godzina 10:00 - klasy 3, 4, 5
godzina 11:30 - klasy 6, 7, 8


piątek 15 marca:
godzina 8:30 - klasy 0, 1, 2
godzina 10:00 - klasy 3, 4, 5
godzina 11:30 - klasy 6, 7, 8

W tych dniach lekcje odbywają się zgodnie z planem, a uczniowie, którzy nie wychodzą na rekolekcje mają zapewnione zajęcia opiekuńcze w szkole.

Dnia 22 lutego grupa 0a w ramach tygodniowego tematu o kosmosie wyruszyła
na  wycieczkę do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Dzieci obejrzały seans pt.: „Ziemia, Księżyc, Słońce”, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył tak odległą, pełną ciekawostek przestrzeń kosmiczną. Dzięki dziesiątkom projektorów, nie ruszając się z wygodnego fotela, wszyscy mieli możliwość obserwacji gwiazd i zjawisk astronomicznych. Poznali wpływ Księżyca i Słońca na rytm życia na Ziemi. Dowiedzieli się, jak powstał zegar oraz jak wyglądają kosmiczne podróże i lądowania na Księżycu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni
z takiej kosmicznej wyprawy.

Po seansie w doskonałych nastrojach dzieci wyruszyły  na krótki spacer Bulwarami nad Wisłą w poszukiwaniu pomnika Syrenki Warszawskiej.

6 lutego, po raz 20. obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole obchody te trwały przez cały tydzień od 5 do 9 lutego. Wydarzenie to miało na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole w ramach obchodów DBI na każdej lekcji informatyki w klasach IV – VIII odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa oraz obowiązującą w sieci netykietę.

Ponadto uczniowie klas IV poznali serwis Sieciaki.pl, gdzie drużyna sieciaków zapoznała nas z podstawowymi zagrożeniami, jakie możemy napotkać w sieci. Uczniowie dowiedzieli się o sposobach radzenia sobie w sytuacji zagrożenia w internecie oraz zdobyli wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online.

Uczniowie klas VI zapoznali się z pojęciami hejt oraz mowa nienawiści oraz poznali metody radzenia sobie z internetowym hejtem.

W klasach VII uczniowie obejrzeli film edukacyjny kampanii ADD FRIEND przygotowany przez firmę Disney Polska wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, dzięki któremu poszerzyli swoją świadomość wokół zjawiska hejtowania, poznali sposoby reagowania na tego typu treści.

W tradycje naszej szkoły wpisały sie coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku świętujemy pod hasłem poprawności językowej i ortograficznej. W klasach IV-VIII odbyły się dyktanda konkurswoe, których tematyka nawiązywała do lektur szkolnych. Zobaczymy, kto zostanie Mistrzem Ortografii?

Na przerwach natomiast odbywa się quiz z poprawności językowej. Poprawienie błędu jest nagradzane cukierkiem, co z pewnością wzmocni dbałość o poprawne posługiwanie się językiem polskim, bo "Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!"

     

Zapraszamy Uczniów Naszej Szkoły do wzięcia udziału w 14. edycji „Koduj z Gigantami” - bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w ponad 120 miastach Polski oraz online. Akcja prowadzona jest w dniach 20.01-03.03.2024 r. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnego projektu programistycznego lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Trwające 90 minut warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach i językami takich jak: Scratch, Minecraft Education, App Inventor, C#, Visual Studio, HTML. Obecna edycja jest rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www.kodujzgigantami.pl.