22 listopada w grupie 0A odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF .W tym roku  przypada 32 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, który jest najważniejszym dokumentem stanowiącym o prawach najmłodszych. UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. Jej symbolem jest kolor niebieski.

Dlatego tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane na niebiesko. W tym dniu przedszkolaki poznały swoje prawa, wykonały piękny plakat, na którym odbiły swoje niebieskie rączki, oglądnęły filmy edukacyjne dotyczące praw dziecka oraz wspólnie odśpiewały „Piosenkę o prawach dziecka”.

Elżbieta Brzezińska
Barbara Stachowska