Druga połowa września upływa pod znakiem akcji Sprzątanie Świata, w związku z tym nie mogło zabraknąć w niej naszej szkoły.

W ramach zajęć szkolnych uczniowie wszystkich roczników wzięli udział w tegorocznej edycji. W dniach od 15 do 17 września, wzorem milionów wolontariuszy na całym świecie także i uczniowie naszej szkoły zakasali rękawy i usunęli śmieci z wyznaczonego miejsca – w tym przypadku była to najbliższa okolica szkoły.

Składamy podziękowania dla Wydziału  Ochrony Środowiska Dzielnicy Białołęka, który wyposażył nas w rękawice oraz worki.

Pamiętajmy, że w Akcji Sprzątanie Świata nie chodzi o jednorazowe oczyszczanie ulic, parków czy lasów, lecz o to, aby nie śmiecić  oraz poprawnie segregować odpady. Nie mamy planety B!

Beata Bartczak