We wtorek 21 września. uczniowie klas VIII, wchodzący w skład pocztu sztandarowego naszej szkoły, uczestniczyli w białołęckich obchodach 77 rocznicy Powstania Warszawskiego oraz rocznicy śmierci poległych żołnierzy 5 i 6 kompanii Rejonu Pierwszego i Drugiego Batalionu VII Obwodu Okręgu Warszawskiego "Obroża".

Jak co roku, uroczystości odbyły się na Cmentarzu Tarchomińskim, gdzie z udziałem wojskowej asysty honorowej Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, przy grobach poległych żołnierzy Obwodu „Obroża", odśpiewano hymn narodowy, po którym głos zabrali: burmistrz dzielnicy Białołęka oraz przedstawiciele kombatantów.  Wtorkową uroczystość zakończył apel poległych oraz złożenie wiązanek i kwiatów na mogiłach poległych Bohaterów Warszawy.

Przemysław Niechcielski