W naszej szkole odbyła kampania edukacyjna nt. bezpieczeństwa na drodze „Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka”.

Zajęcia odbyły się w postaci akcji profilaktyczno-edukacyjnej, promującej postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz instruktaż nt. bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Uczniowie z klas VII i VIII mogli dowiedzieć się i poczuć na własnej skórze, dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa, dzięki symulatorowi dachowania.

Jak również, mogli przekonać się, dzięki specjalnym goglom zniekształcającym postrzeganie rzeczywistości, jak trudnym zadaniem jest pokonanie slalomu, czy też wykonanie prostych czynności (np. podniesienie piłeczki lub zbicie z kolegą „piątki”).

Nasi uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące przy przejściu dla pieszych, a także sprawdzali swój refleks i koordynację, potrzebne do bezpiecznego kierowania pojazdami podczas testów, które przechodzą zawodowi kierowcy.

Kampania przyczynia się do podniesienia świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a ponadto wpływa na integrację zespołów klasowych.

K. Jurys