Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnica Białołęka wraz z Fundacją PRODRIVER, zajmującej się promowaniem trzeźwości na drogach i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w dniu 7 września 2021 r. zaprasza uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 110 do udziału w kampanii społecznej pt. „Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka”.

Celem akcji profilaktyczno-edukacyjnej jest promocja postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz instruktaż nt. bezpiecznego poruszania się
w ruchu drogowym.

W programie m.in. zajęcia multimedialne z terapeutą uzależnień nt. ryzyka spożywania alkoholu w ruchu drogowym, elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego z gokartami, symulator dachowania lub zderzeń oraz laboratorium badań psychotechnicznych.

Uczniowie z podanej klasy razem z nauczycielem będą podchodzić do wyznaczonego stanowiska w wyznaczonym czasie.

Proszę rodziców uczniów z klas VII i VIII o wypełnienie zgody i przekazanie do wychowawcy klasy za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Jeżeli uczeń choruje na choroby układu krążenia, choroby kręgosłupa, czy epilepsję  proszę o tym poinformować wychowawcę klasy.

K. Jurys