Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Nasi uczniowie w dalszym ciągu z entuzjazmem przychodzą na lekcje języka angielskiego, jak też angażują się w projekty i prace dodatkowe. Zmęczeni pandemią i nauczaniem zdalnym uczniowie klas 5a, 5b oraz 8abc postanowili zabrać nas na wycieczkę po najciekawszych miejscach w krajach anglojęzycznych. Cały projekt zatytułowany TRIP AROUND ENGLISH-SPEAKING COUNTRIES polegał na tym, że uczniowie wcielili się w role przewodników, którzy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii zorganizowali wirtualne spacery po Londynie, Nowym Jorku, Edynburgu, czy Dublinie.

Był to doskonały trening mówienia po angielsku oraz autoprezentacji. Dodatkowo uczniowie pogłębili swoją wiedzę z różnych przedmiotów, umiejętnie łącząc język angielski z geografią czy historią. Uczniowie klas ósmych, wkrótce absolwenci naszej szkoły, udowodnili, że są gotowi do swobodnego posługiwania się językiem angielskim w różnych miejscach świata oraz sytuacjach życia codziennego. Nasi przewodnicy pokazali nam m.in. Big Bena, strażników przed Pałacem Buckingham czy Statuę Wolności. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć panoramę Londynu z kapsuły London Eye oraz punktu widokowego z wieżowca Shard. Wspólne pikniki w Central Parku oraz Kensington Gardens dały chwilę wytchnienia, aby dalej ruszyć na zakupy na Oxford Street lub musical na Broadway. Mieliśmy okazję zrobić sobie selfie z figurami woskowymi w Madame Tussauds oraz zjeść lody na Times Square, w sercu nowojorskiego Manhattanu.

Dziękujemy naszym przewodnikom za ich prezentacje oraz wirtualne wycieczki!

Piotr Dobosz i Ewa Cichecka
Angliści SP 110