„I Ty możesz zostać superbohaterem!”, „Nie bądź nurek – zakręć kurek!”, „Pamiętaj człowieku młody: nie wolno marnować wody!”, „Segreguj śmieci!” – te i inne hasła znalazły się na zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów plakatach zachęcających do dbania o naszą planetę podczas codziennych zachowań. Propozycje działań proekologicznych w formie graficznej były przedmiotem zorganizowanego przez nauczycieli zajęć przyrodniczych konkursu dla uczniów klas IV-VIII z okazji Światowego Dnia Ziemi. Prace uczniowskie pozwoliły uświadomić sobie, jak nasze proste czynności i decyzje – na przykład prysznic zamiast kąpieli, zakręcanie kranu na czas mycia zębów czy segregowanie odpadów – mogą przynieść wiele pożytku środowisku przyrodniczemu i pomóc nam wszystkim w dbaniu o nasz wspólny dom – Ziemię.

Serdecznie dziękujemy firmie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań za ufundowanie nagród.

Beata Świderska
Beata Bartczak