„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami,
 zaopiekujmy się Ziemią.
 Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza,
 utrzymując ją w czystości i szczęściu.”
Autor nieznany

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypadł na czwartek 22 kwietnia. Z tej okazji klasa 1A świętowała to, ważne wydarzenie.

Dzień Ziemi obchodzony miał być zawsze w równonoc wiosenną na półkuli północnej i jesienną na południowej. Wybór daty nie był przypadkowy – dzień trwa wtedy tyle samo co noc, a nasi przodkowie wierzyli, że jest to znak rodzącego się życia. Współcześnie data ta ma symbolizować zacieranie się różnic między ludźmi różnych ras i religii i przypominać nam, że wszyscy dzielimy tę samą planetę. Planetę, która jak nigdy wcześniej potrzebuje naszej opieki i ochrony. Dzień Ziemi jest świętem ekologicznym przypominającym nam o ochronie Ziemi.

Głównym celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody oraz budzenie poczucia odpowiedzialności za nią.

Uczniowie na lekcji informatyki wykonali plakaty w edytorze grafiki pt. „Ziemia nasza planeta”. Na zajęciach plastycznych powstały cudowne Eko – zwierzaki. Oglądaliśmy filmy edukacyjne dla dzieci, śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki i quizy.

Uczniowie przypomnieli sobie, że każdy z nas może dbać o nasze środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę.

Izabela Radziszewska z klasą 1A