Od początku roku szkolnego w każdy poniedziałek, na jedną godzinę, świetlica zamienia się w małe laboratorium naukowe. Wszystkie doświadczenia przeprowadzane w ramach zajęć „Eksperymenty na wesoło” mają na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi, tak aby odkrywać i kształtować nowe talenty z dziedziny fizyki, chemii czy biologii. Uczniowie klas pierwszych i drugich w miłej, zabawowej atmosferze mogą zmierzyć się z całkiem poważnymi zjawiskami przyrodniczymi, a nawet własnoręcznie skonstruować ciekawe i pożyteczne przedmioty, np.: lupę lub kompas oraz zapoznać się z wieloma naukowymi, ciekawostkami. Zajęcia mają także wymiar praktyczny - wykonane przez uczniów farby i ciastoliny służą na przyszłość w dekorowaniu świetlicy. Warsztaty udowadniają, że przyroda nie musi być nudna, ani niezrozumiała.

„Eksperymenty na wesoło” odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 11.00-12.00.

Opracowała: Beata Bartczak