24 marca uczniowie klasy Va mieli okazję wziąć udział w zdalnych warsztatach „Algorytmy w robotycznym świecie”. Zajęcia stanowiły element konferencji „Hybrydowa przyszłość”, której organizatorem była Fundacja „Hybrydowa Szkoła”.

Prezentacja pt. „Świat algorytmów” pozwoliła uczniom zrozumieć pojęcie algorytmu – opisu krok po kroku, jak wykonać zadanie lub rozwiązać problem. Uczniowie poznali wiele przykładów algorytmów w codziennym życiu, a także tworzyli własne.

W drugiej części warsztatów piątoklasiści wcielili się w projektantów i konstruktorów robotów, a ich misją było stworzenie robotycznego obiektu w oparciu o odpowiedni algorytm.

Zajęcia w świecie wirtualnej robotyki przyniosły dużo zabawy, ale także przyczyniły się do poszerzenia wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych technologii.

Beata Świderska