Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie dla klas IV - VIII.

CELE KONKURSU:
• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
• Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
• Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:
• Praca wykonana samodzielnie w oparciu o m. in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu.
• format projektu graficznego (plakatu) A3 lub A4 wykonany dowolną techniką (tradycyjny lub wykonany za pomocą programów komputerowych) z hasłem 17. edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.
• Prace konkursowe tj. projekt graficzny (plakat) należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Termin składania prac: do 19 lutego 2021 r. (piątek).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Wyniki konkursu będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
• Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

KRYTERIA OCENY PRACY:
Zgodność z tematem.
• Estetyka wykonania.
• Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcam Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Agnieszka Jakubowska