Biorąc pod uwagę sytuacje epidemiczną i zasady dystansu społecznego, w tym roku Święta Niepodległości nie możemy obchodzić organizując w szkole uroczyste przedstawienia. Podczas gdy starsi uczniowie naszej szkoły, uczą się zdalnie, w oddziałach przedszkolnych trwają przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości. Dziś w szczególny sposób święta patriotyczne wpisują się w domowe życie rodzinne. Polskie rodziny zawsze dbały i dbają, by w ich dzieciach zasiać ziarno patriotyzmu. My polscy nauczyciele, możemy wspomóc rodziny w procesie kształtowania odpowiedzialnych obywateli.

W trakcie przygotowań do Narodowego Święta Niepodległości, dzieci z oddziałów przedszkolnych utrwaliły hymn Polski. W sali wykonaliśmy gazetkę ścienną zawierającą materiały poświęcone Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.  W dekoracjach sali i szatni dominował kolor biało - czerwony, co podkreślało patriotyczny charakter zbliżającego się święta.

Dzieci dowiedziały się, że był taki czas, Polska zginęła z mapy Europy. Polacy zostali pozbawieni swojej ojczyzny. Jej tereny podzieliły miedzy sobą trzy państwa: Rosja, Prusy, Austria. Zaborcy narzucili Polakom obcy język i kulturę. Dopiero I wojna światowa, dała Polakom szansę na wolność, ponieważ wtedy państwa zaborcze walczyły przeciw sobie. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość, stała się krajem wolnym dlatego 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci ozdobiły salę przedszkolną zerwanymi łańcuchami stanowiącymi synonim wolności i suwerenności, wykonały kotyliony, białego orła, polską flagę do dekoracji sali.

W dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości o godzinie 11.11 dołączyły do starszych kolegów podczas śpiewania hymnu.

Nauczycielki oddziału przedszkolnego