Dnia 10.X.2015r. odbyła się wycieczka do Folwarku Bródno na Święto Dyni. Wybraliśmy się tam w celu poznania i obejrzenia różnych gatunków zwierząt gospodarskich oraz skorzystania z dodatkowych atrakcji z okazji tego dnia. Poznaliśmy wiele gatunków ptaków, królików, owce, kozy, no i oczywiście Kuce. Dzieci miały okazję skorzystać z przejażdżki na Kucyku co dostarczyło wiele radości.

W sprzedaży pojawiły się piękne pomarańczowe dynie oraz różnorodne dynie ozdobne. Wybór był trudny. Wśród wystawców pojawili się również wytwórcy pieczywa, oscypków, miodów, ozdobnych pierników.  Można było zjeść pysznie na miejscu lub zakupić regionalne, ekologiczne specjały. Nie zabrakło też rękodzieła, a jego twórcy trafili w gust każdego z nas.

Przy Chacie Folwarku odbył się konkurs przyrodniczy.

Animatorzy Folwarku zorganizowali konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych dzieci. Uczestnicy naszej wycieczki wzięli udział w konkursie przyrodniczym. Dzieci mogły popisać się wiedzą z dziedziny przyrody w czym pomogła wcześniejsza rozgrzewka poprzez wypełnienie ankiety przy botanicznych poletkach.

Po skorzystaniu z wielu atrakcji wróciliśmy zadowoleni do domu.

Opracowała: Jagoda Nowacka
Danuta Okszos