Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 210 im. Bohaterów Pawiaka w Warszawie.
Konkursom patronuje Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Dzielnicy Warszawa Śródmieście.

Cele konkursów

• Pogłębianie i rozwijanie zainteresowań informatycznych, naukami ścisłymi oraz popularyzacja języka angielskiego i kultury anglosaskiej wśród uczniów warszawskich szkół podstawowych.
  • Rozbudzanie twórczego myślenia i wrażliwości estetycznej.
  • Popularyzacja informatyki.
  • Kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.
  • Stworzenie możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności z zakresu wybranych działów  matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka angielskiego.

Przedmiot konkursów

Przedmiotem konkursów jest przygotowana w programie PowerPoint z pakietu Microsoft Office prezentacja multimedialna jednego z tematów obejmujących treści matematyczne, nauk przyrodniczych lub z zakresu języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej. Prezentacja powinna zawierać treści edukacyjne przedstawione  w nowatorski sposób.

Przebieg i forma konkursu

I etap – szkolny w Szkole Podstawowej nr 110.

Może wziąć w nim udział dowolna ilość uczniów klas IV -  VIII. Szkolne komisje konkursowe oceniają zgłoszone prace i typują po cztery najlepsze prace do II etapu każdego z konkursów. Prace powinny być wykonane indywidualnie bądź w zespołach dwuosobowych. Każda praca zostanie oceniona.

II etap konkursu - warszawski
  • Każda praca powinna być zapisana z rozszerzeniem ppt lub pptx.
  • Praca konkursowa nie może przekraczać 15 slajdów.
  • Prezentacje niespełniające wymagań konkursowych, zawierające błędy ortograficzne, językowe i merytoryczne nie będą oceniane.
  • Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do oceniania prac w kategoriach wiekowych i tematycznych.
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie ZGODY RODZICA/OPIEKUNA NA UDZIAŁ W KONKURSIE (karty u nauczycieli).

13 I 2020r. – 17 IV 2020r.

Czas przeznaczony na poznanie programu PowerPoint i wykonanie prezentacji konkursowej

20 IV 2020 r. – 15 V 2020 r.

Nadesłanie formularzy zgłoszeniowych do II etapu oraz  prac konkursowych na płytach CD z rozszerzeniem  ppt  lub  pptx

do 29 V 2020 r.

Ocena prac przez Komisję Konkursową.

do 10 VI 2020 r.

Powiadomienie szkół o wynikach konkursów i dokładnej dacie finału.

Około 16 VI 2020 r.

Finał konkursów – spotkanie uczestników i opiekunów

Kryteria oceniania

Komisja oceniająca będzie stosowała następujące kryteria:

• rzetelność wiedzy na temat wybranego tematu,
  • walory estetyczne,
  • spójność i przejrzystość merytoryczna,
  • funkcjonalność,
  • znajomość oprogramowania,
  • możliwość wykorzystania na lekcjach,
  • nowatorstwo pomysłu,
  • umiejętność łączenia i wykorzystania w prezentacji plików dźwiękowych, filmowych, własnoręcznie wykonanych animacji, zdjęć, rysunków, doświadczeń.

Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody.

Szkolny koordynator konkursu – Leszek Bączkiewicz.