W dniach 5 i 8 listopada 2018 r. odbyło się szkolenie dla chętnych uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Przeszkolenie wolontariuszom przeprowadziły przedstawicielki Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, które mieści się przy ul. Nowolipki 9b. Zajęcia miały miejsce w budynku Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” przy ulicy Bohaterów.

Uczniowie utrwalali sobie zadania wolontariatu i cechy wolontariusza. Pomaganie koleżance to nie jest jeszcze wolontariat – twierdzi słusznie wolontariuszka. Uczestnicy z łatwością przyporządkowywali wskazane działania do 3 kategorii wolontariatu: ludzi, środowiska lokalnego i środowiska naturalnego. Po rozwiązaniu quizu wszyscy częstowali się słodkościami, owocami. Przedstawicielka Domu scharakteryzowała nam także zakres wiekowy osób w nim mieszkających wraz z wachlarzem potrzeb podopiecznych. Poznaliśmy jak działa wolontariat w DPS „Pod Brzozami”. W burzy mózgów padały różne ciekawe pomysły nowych inicjatyw i działań. Spotkanie to wykazało duży entuzjazm w zaangażowaniu dzieci w chęć pomocy innym.