Podsumowanie Projektu: „Jestem zdrowy i bezpieczny” realizowanego w klasach I-III oraz w Oddziałach Przedszkolnych odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 110 27 listopada 2019r.

I Etap Projektu dotyczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz zdrowego odżywiania.  Koordynatorem tej części były nauczycielki klas drugich. Do działań podjętych podczas realizacji projektu włączono wszystkie klasy. Dzięki temu tematem tym żyli wszyscy uczniowie oraz rodzice poprzez pomoc i ukierunkowanie pracy w wykonanie ciekawych prac plastycznych o różnorodnych technikach.

Wszyscy rodzice wsparli w klasach inicjatywę przygotowań wystawnego poczęstunku z samym zdrowym jedzeniem bogato urozmaiconym. Samorząd klasowy poszczególnych klas losował potrawy do wykonania. Było całe bogactwo różnorodnych owoców i warzyw. Wszyscy prześcigali się w swojej pomysłowości. Dla wszystkich był to dzień szczególny. Dzieci w klasach przygotowały wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim energię do pracy, nauki i zabawy.  Śniadanie w formie cudownie udekorowanego szwedzkiego stołu poprzedzone było zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się kolorowe kanapki, warzywne tortille, owocowe szaszłyki, świeżo wyciskane soki i koktajle owocowe oraz wiele innych przysmaków. Takie śniadanie było dla wszystkich  prawdziwym doznaniem i rozpoznawaniem kubków smakowych. Na twarzach uczniów promieniał uśmiech i  zachwyt.

Po tej uroczystości  wzrosła świadomości najmłodszych uczniów i dzieci w kwestii prawidłowego odżywiania.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom w oparciu o „Piramidę zdrowego żywienia”, czego powinno się jeść najwięcej, a co ograniczać.

Z zaprezentowanego Programu artystycznego w wykonaniu dzieci z klas 0-3 wynikało, że wszyscy dbają o zdrowie oraz znają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z przyjemnością słuchało się występu uczniów klas drugich dotyczącego znaczenia witamin dla naszego zdrowia. Dzieci włożyły wiele serca i starań w deklamację wierszy o owocach i warzywach. Z pomocą rodziców wykonały rekwizyty do występów w formie przestrzennej. Są one ozdobą klas i szkolnego korytarza. Z przyjemnością wszyscy wsłuchali się w śpiew piosenek: ,,Owocowy blues” oraz „Zatańczyły witaminy” w wykonaniu uczniów klas drugich. Dzieci  utrwaliły  wartości  odżywcze spożywanych pokarmów, a także ich znaczenie dla  organizmu  w  codziennej  diecie.  Odbyła się też III edycja nominacji „MAŁY CZŁOWIEK, WIELKIE SERCE”, na którą wszyscy czekają z utęsknieniem.

Nauczycielki klas drugich: Halina Olesiejuk, Maria Krawczyk

i nauczyciel wspomagający Kamila jakubowska