Dnia 12 grudnia uczniowie klas 2a, 2b i 3a mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” w kinie Luna. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia. Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, kłamstwem, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, dzieci odbyły podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata.

Wędrując po Francji, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech poznawały elementy kultury tych krajów. Dzięki pomocy rezolutnego byczka Hose, Kubie udało się pokonać strasznego ducha. W trakcie interaktywnego spektaklu dzieci stawały się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Zły duch stracił moc, zwyciężyła dobroć, a największym skarbem świata okazały się dzieci. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga i humor. Widowisko było pełne wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji, a także ciekawych kostiumów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli  sztukę. Gra aktorska, scena, muzyka i rekwizyty przyciągały uwagę młodych widzów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej, radosnej zabawie ze śpiewem i tańcem.

Wychowawca kl.2a