26 listopada uczniowie klas piątych, szóstych i siódmej  naszej szkoły mieli niezwykłą  przyjemność obejrzeć musical „Piotruś Pan” w Teatrze Buffo.

Musical „Piotruś Pan” to przedstawienie na najwyższym artystycznym poziomie, które jednocześnie jest przystępne i ma mądre, uniwersalne przesłanie. Odbiorcą dzieła może być cała rodzina, od wnuka  po babcię – każde pokolenie odnajdzie tam prawdy zgodne ze swoim poziomem rozwoju i doświadczeniem życiowym.                                                                                                  .           Sztuka jest nośnikiem niezwykłej, pozytywnej energii.  Wszystko dopracowane jest  w najmniejszych szczegółach. Znakomita obsada, dekoracje, śpiew, oświetlenie, taniec. Widz zostaje porwany w niezwykły świat bohaterów.

A oto, co na temat „Piotrusia Pana” napisał w programie autor libretta,  Jeremi Przybora:                    .                                                                                                                                          „Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury wielo-, a co najmniej dwupokoleniowej. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przeznaczenie takie charakteryzuje zresztą wszystkie mądre, nazwijmy to, baśnie: „Alicje w krainie czarów”, „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins”[… ]                                                                             .                                                                          Co jednak sprawiło, że z tej wielkiej dziecięcej literatury, właśnie „Piotruś Pan” urzekł mnie szczególnie?... Chyba jednak nie sprawiła tego jedynie mądrość i niezwykłość opowieści         o Piotrusiu.                                                                                                                                 . O napisaniu tego musicalu przesądziło to, co różni dzieło Barrie’go od innych dzieł tego gatunku. A różni je tak silnie zarysowany wątek miłosny, […] w postaci tak wysublimowanej   i subtelnej, że chciałoby się rzec – wyrafinowanej, gdyby nie chodziło tu o miłość najczystszą   i najpiękniejszą, bo – macierzyńską.”                                                    .

.                  Niech powyższe słowa Jeremiego Przybory stanowią recenzję musicalu – głęboki przekaz, piękne dekoracje, cudowne piosenki. Niektóre nuciłem długo po powrocie do domu.                                                                                                  „Piotruś Pan” to musical na najwyższym światowym poziomie.

Po przedstawieniu czekała nas miła niespodzianka. Otóż, dzięki staraniom Pani Katarzyny M. – mamy ucznia z klasy VID, wyszli do nas aktorzy występujący w musicalu. Mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z barwnymi postaciami, a niektórzy z nas zamienili z nimi   kilka słów. Efektem spotkania było też  pamiątkowe zdjęcie.                            .

Spektakl „Piotruś Pan dostarcza niesamowitych wrażeń. Szczerze polecam !!!

Jakub Kowalski z klasy VIIC