Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 314 zaprasza uczniów klas I, II, III do udziału w konkursie:

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

według myśli

JANUSZA KORCZAKA

Tematem konkursu jest stworzenie krótkiej ilustrowanej historii, opowieści w formie książki artystycznej odnoszącej się do cytatów, myśli Janusza Korczaka, zawierających przesłanie dotyczące godnego, mądrego traktowania dzieci.

ZASADY OGÓLNE:

• Do tworzenia książki artystycznej zachęcamy wspólnie rodziców i dzieci, co może stworzyć warunki do rozmowy na poruszony temat.
  • Treść książki powinna odwoływać się do myśli, cytatów Janusza Korczaka, tworzyć krótką fabułę, wspartą ilustracją.
  • Wielkość książki powinna mieścić się w formacie A3.
  • Kształt książki może być dowolny, wszelkie nietypowe formy będą atutem pracy np. w formie butelki, pudełka, harmonijki, deski, mapy, rulonu, nietypowego kształtu, tkaniny.
  • Ilustracja książki może być wykonana dowolną techniką, narzędziem np. farby, cienkopisy, ołówki, tusz, kolaż, różnorodna faktura papieru.
  • Do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę z danymi:

(Imię i nazwisko autora, klasa, ważna jest zgoda rodzica na umieszczenie danych osobowych dziecka).

Podpisane prace należy złożyć w świetlicy szkolnej SP110 do 02.12.2019

Przesłane prace nie pozostają własnością organizatora i będą zwracane (odbiór własny).

Serdecznie zapraszamy!

Szkolny koordynator