Żonkile w starożytności były symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. Kwiat poprzez swą subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

Program „Pola Nadziei” został stworzony przez Organizację Charytatywną w Wielkiej Brytanii. Ideą kampanii jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów - niosąc pomoc ludziom chorym i cierpiącym. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach.

23 października bieżącego roku na terenie naszej szkoły wolontariusze posadzili pole żonkilowe na terenie naszej szkoły. Poprzez sadzenie cebulek żonkili chcemy pomóc podopiecznym Ośrodka Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie.

„Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to kim jest. To dar z nas samych” (Jan Paweł II).