W środę 23 października dzieci z grupy 0A wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. W czasie wycieczki  dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.  Obejrzały skrzynkę pocztową, mogły zobaczyć co jest w środku.

Każde dziecko wysłało swoją kartkę. Wizyta na poczcie poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

W roku szkolnym 2019-2020 dzieci z grupy 0A przystąpiły do projektu wymiany pocztówkowej „Pocztówkowa mapa Polski”. Jest to propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji i polega na wymianie pocztówek między przedszkolami z całej Polski. Pocztówki, które zostały wysłane na poczcie trafią do dzieci z innych miast z okazji Międzynarodowego Dnia Poczty oraz Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Dziękujemy za wszystkie otrzymane pocztówki z innych przedszkoli. Z niecierpliwością czekamy na następne.

Izabela Radziszewska