W dniach 09.02.2018  – 07.03.2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Fundacją „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” przeprowadziło zbiórkę produktów spożywczych oraz chemicznych.

Uzyskane w ten sposób dary zostały przekazane Polakom zamieszkującym Białoruś w ramach „Wielkanocnej Akcji Paczka 2018”. Beneficjentami Akcji były przede wszystkim rodziny wielodzietne o polskim pochodzeniu, osoby w podeszłym wieku, chore, niepełnosprawne, niejednokrotnie o ograniczonych możliwościach opuszczania swoich domów. Przekazano między innymi: pluszaki, zabawki, kredki, flamastry, kolorowanki, książeczki, ubranka, inhalator dla dzieci oraz proszki i płyny do prania, do mycia naczyń, łazienek, kawę, herbatę, słodycze, oleje, kasze, ryż, makaron, mąkę, cukier, kisiele, budynie, galaretki, proszki do pieczenia, środki opatrunkowe i dezynfekujące, pieluchy dla dorosłych.

Powyższa zbiórka jest zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2018/445/OR.

Na wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy II b, którzy przekazali najwięcej produktów. Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych rodaków mieszkających na Białorusi poprzez organizowaną „Wielkanocną Akcję Paczka 2018”.

Koordynator zbiórki
K. Krakowiak

AKCJĘ ORGANIZOWAŁY I WSPIERAŁY: