Kuratorium Oświaty na Mazowszu i Urząd Transportu Kolejowego zachęcają uczniów szkół podstawowych z klas od III do VI do udziału w konkursie plastycznym.

„Akcja Mural” to konkurs plastyczny na wykonanie pracy plastycznej prezentującej zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych z wykorzystaniem głównych elementów „Kampanii kolejowe abc”.

Najlepsza praca zostanie wykonana przez profesjonalnych muralowców na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie jako wielkoformatowy mural. Jego uroczyste odsłonięcie nastąpi w połowie czerwca 2020 r. Praca będzie ozdobą stolicy przez kolejne pół roku.

Nagrodą główną w konkursie w ramach „Akcji Mural” będzie również wyjazd zwycięskiego zespołu na zieloną szkołę oraz remont wybranych pomieszczeń szkolnych. Dodatkowo wyróżnionych zostanie 5 prac, za które zostaną przyznane nagrody w postaci budżetu na odmalowanie wybranego pomieszczenia w placówce szkolnej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

1. wykonać kolorowy projekt muralu w formacie A4 lub A3 w orientacji pionowej w zespole liczącym od 3-30 uczniów,
  2. wypełnić formularz rejestracyjny na stronie https://kolejoweabc.pl/akcjamural/#tform,
  3. dołączyć pracę artystyczną wykonaną przez zespół uczniów klas III-VI szkoły podstawowej.

Jedna szkoła może zgłosić nieograniczoną liczbę prac, tym samym zwiększając szanse na wygraną!

Więcej szczegółów w Regulaminie Akcji Mural.

Prace konkursowe będzie można przesyłać od 1 października do 15 grudnia 2019 r.

Jeżeli uczniowie przygotują swoją pracę, to proszę o dostarczenie jej do szkoły najpóźniej do 12 grudnia 2019 r. do pedagoga szkolnego.

Zachęcam do udziału.

Karolina Jurys