Drodzy Rodzice!

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie, w ramach, którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach.

Grupa 0A bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa . Organizatorem projektu w roku szkolnym 2019/2020 jest Grupa MAC S.A.

O co proszę? Przygotowałam misia, który będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków wraz z księgą „Mali - Wspaniali odkrywają świat”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytać misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu.  Zanim poczytacie dziecku i misiowi proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. W księdze „Tu byłem” proszę wpisać imię dziecka, pomóc odrysować jego dłoń i zachęcić dziecko do wykonania rysunku dla misia. Wpiszcie tytuł bajki/ książeczki którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa (więcej informacji – w księdze, która wędruje wraz z misiem).

„Dom gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”

Kornel Makuszyński

Zaproście dzisiaj proszę to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Codzienne czytanie z małym misiem rozpoczęliśmy już w naszej grupie. Zapraszamy również chętnych rodziców, dziadków do czytania w naszej grupie (więcej informacji u wychowawcy).

Czytanie to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla szczęścia naszych dzieci. Zachęcanie do czytania poznawania nowych bohaterów literackich, wprowadzanie w świat marzeń, literatury, wyzwalanie dziecięcych emocji jest najważniejszym z zadań rodziców i nauczycieli wobec dziecka.

Wychowawca grupy 0A

Izabela Radziszewska