Realizując projekt edukacyjny „ A to Polska właśnie „ w lutym 2019 roku klasa II b prezentowała region Podlasie. W czasie imprezy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli prezentację z której dowiedzieli się o położeniu województwa i o tym co cechuje Podlasie. Poznali herb regionu, atrakcje turystyczne, parki narodowe, faunę i florę regionu a także specjały kuchni podlaskiej oraz gwarę regionalną i twórczość ludową. Uczniowie klasy II b wykonali taniec i zaśpiewali piosenkę ludową z Podlasia „ Oj zgraj mi muzyko”.

W tym czasie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli krótki filmik o codziennym życiu na Podlasiu 100 lat temu. W drugiej części prezentacji omówiono różnorodność społeczeństwa Podlasia, gdzie, żyją obok siebie ludzie o różnych wyznaniach: katolicy, prawosławni oraz wyznawcy judaizmu i islamu. Prezentowano zdjęcia najpiękniejszych cerkwi regionu, oraz największej społeczności tatarskiej w naszym kraju. Na koniec imprezy wszyscy się bawili przy piosence ” Miała baba koguta”.

Anna Pisowocka