Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta to czas magiczny, pełen ciepła i spokoju. W ten magiczny czas przenieśliśmy się dnia 19.12.2017r. podczas Jasełek Misyjnych w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.

W sali gimnastycznej zgromadzili się Rodzice, Dziadkowie oraz najbliżsi występujących dzieci, Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Pani Wicedyrektor szkoły Hanny Kościołek, która przywitała wszystkich ciepło oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Dzieci występowały w przepięknych strojach, salę zdobiła piękna dekoracja. Uczniowie opowiadali historię dzieci z różnych stron świata, którzy przybyli do żłóbka, aby pokłonić się nowo narodzonemu dziecięciu. Gra małych aktorów  była pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Przeplatała się testami, kolędami i pastorałkami, a „Gore Gwiazda Jezusowi” zostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych gości.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Pani Wicedyrektor szkoły, która serdecznie podziękowała za przepiękny występ małym aktorom oraz nauczycielom. Jeszcze raz życzyła wszystkim radosnych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Na dzieci czekał zasłużony poczęstunek w sali w obecności Rodziców, Dziadków i Nauczycieli.

Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

Izabela Radziszewska
Beata Bereza