Dnia 06.10.2015 na torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu, odbyła XLIX Warszawska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych.

Do reprezentowania dzielnicy Białołęka zakwalifikowało się trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 110. Byli to Gabriela Oleksińska (6C), Urszula Nowicka (6B) oraz Tomasz Półkoszek (5B).

Impreza była świetnie zorganizowana. Atmosfera oraz warunki podczas rywalizacji były na najwyższym poziomie. Wszyscy zawodnicy byli ubezpieczeni, dostali koszulki startowe, wraz z chipem magnetycznym na numerach startowych. Dodatkowo po biegu mogli się posilić darmowym obiadem.

Gościem honorowym podczas WOM była aktualna Mistrzyni Świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk, która chętnie rozdawała autografy i pozowała z uczniami do zdjęć.

Uczniowie naszej szkoły co prawda nie wygrali swoich kategorii, ale uczestniczyli na wspaniałej imprezie sportowej, co na pewno dodało doświadczenia na przyszłość i zmotywowało do wkładania jeszcze większego zaangażowania  na lekcjach wychowania fizycznego.

Gabriela Oleksińska – 54 miejsce na 188 uczestniczek.
Tomasz Półkoszek – 58 miejsce na 177 uczestników.
Urszula Nowicka - 74 miejsce na 182 uczestniczki.

Gratulujemy wyników i czekamy na ich poprawę w kolejnych latach.

Piotr Strefner