9 października  odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Trojanowskim, autorem książek dla dzieci i młodzieży, który z wykształcenia jest pedagogiem , a na co dzień współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

Nasz gość opowiedział nam jak powstała jego debiutancka książka „ Kocie historie” i ciąg dalszy przygód bohaterów. Oczywiście należy wspomnieć, że są to osobiste pupile pana Tomasza, ukochane koty - Herman, Zofia i Gienek, które były inspiracją do napisania pogodnych opowiadań.  Autor zasypywał uczniów pytaniami, skłaniając do zastanowienia się nad tym, dlaczego czytamy książki. Zdaniem autora „Kocich historii” to właśnie książki pobudzają naszą wyobraźnię, zaś pisanie to magia, a samo czytanie ma wielką moc.

Pan Tomasz opowiedział dzieciom, jak powstają jego książki i zaprezentował swoje osobiste notatki do jednej z jego powieści.

Na zakończenie chętni mogli nabyć książkę Tomasza Trojanowskiego z jego dedykacją i autografem.

Izabela Pietrzak – nauczyciel Bibliotekarz