W ramach kontynuowania programu PoczytajMy, dziewczynki z koła Czytam, wiem rozumiem, kolejny raz odwiedziły maluchy w pobliskim Przedszkolu Niepublicznym SRM.

Tym razem w zimowych okolicznościach przyrody maluchy wysłuchały historii o zimowych przygodach misia Uszatka. Przed zapoznaniem z tekstem Tosia nawiązała do aktualnej pory roku i atrakcji, które czekają nas zimą. Następnie wybrane uczennice odczytały historię o uratowanym bałwanku.

Po lekturze zadaniem przedszkolaków było wykonanie, z wcześniej przygotowanych elementów, bałwanka. Zadziwiający jest fakt, że maluchy doskonale poradziły sobie z obrazkiem.

W kolejnym etapie zajęć maluszki poznały dalsze przygody Uszatka, który tym razem wybrał się do mroźnej, lodowej krainy, aby poznać swojego wujka – polarnego niedźwiedzia.

Pod koniec spotkania dziewczynki rozmawiały o zwierzętach zamieszkujących krainę wiecznego śniegu i lodu. Pożegnaliśmy się z przedszkolakami piosenką o pingwinkach i odtańczyliśmy „pingwini” taniec.

Opracowała: Izabela Pietrzak