Szanowni Państwo Rodzice

Koszt jednego obiadu wynosi - 9 zł

Odpłatność za obiady dokonujemy na konto bankowe:

82 1030 1508 0000 0005 5017 4057

Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka na obiedzie najpóźniej w dniu nieobecności do godz. 900.
Po tej godzinie nie będą uwzględniane odpisy z odpłatności za obiady.

 

WRZESIEŃ 2021

Wtorek 07.09.2021 r.
Barszcz biały (żeberka, pałki z kurczaka, indyk, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, barszcz biały, śmietana 18% (z mleka))
Potrawka z kurczaka z ananasem (mięso z kurczaka – filet, włoszczyzna, cebula, mąka pszenna, sosy słodko-kwaśne z ananasem, ziele angielskie, liść laurowy, sól, pieprz, przyprawa do mięsa)
Ryż basmati i ryż brązowy długoziarnisty
Sałata z sosem jogurtowym (sałata lodowa, sok z cytryny, szczypiorek, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól)
Kompot truskawkowy 
A – 1, 9, 7, 8, 10, 11

Środa 08.09.2021 r.
Krupnik z kaszą jaglaną (ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, żeberka, kurczak, skrzydła z indyka, marchew, por, cebula, natka pietruszki, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, ziemniaki, kasza jaglana)
Bitki wieprzowy duszone w sosie własnym (mięso wieprzowe - szynka, olej rzepakowy rafinowany, pieprz, sól, liść laurowy, ziele angielskie, cebula, mąka pszenna, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń)
Kasza jęczmienna (pęczak)  
Surówka z buraczków czerwonych (buraki czerwone, cebula cukrowa, cebula czerwona, jabłka, ogórki kiszone, sól, pieprz)
Kompot owocowy, owoc szt. 1 (jabłko)
A - 1, 9, 7, 8, 10, 11

Czwartek 09.09.2021 r.
Zupa ogórkowa (ogórki kiszone, marchew, ziemniaki, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, kurczak, żeberka, natka pietruszki, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, cebula, por, śmietana 18% (z mleka))
Udko z kurczaka pieczone, ziemniaki z koperkiem (udko z kurczaka, sól, pieprz, papryka słodka, majeranek, olej rzepakowy rafinowany, czosnek) 
Surówka marchewki i ananasa (marchewka, ananas, jabłko, sok z cytryny, rodzynki, sok z pomarańczy)
Kompot owocowy, owoc szt. 1 (śliwka) 
A – 1, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Piątek 10.09.2021 r.
Zupa szczawiowa z jajkiem (szczaw, jaja, kurczak, porcje rosołowe z kurczaka, indyk, śmietana 18% (z mleka), marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, ziemniaki, (mąka pszenna))
Kotlet z ryby (filet miruny bez skóry, mąka pszenna, bułka tarta, bułka kajzerka, sól, pieprz, pieprz biały, olej rzepakowy rafinowany, jaja)
Ziemniaki z koperkiem
Surówka żydowska (kapusta biała, cebula cukrowa, cebula czerwona, jabłka, natka pietruszki, sok z cytryny, cebula czerwona, sól, pieprz, olej rzepakowy rafinowany)
Kompot wiśniowy, owoc szt. 1 (gruszka)  
A – 1, 7, 9, 3, 4, 10, 11

Poniedziałek 13.09.2021 r.
Zupa pomidorowa z makaronem (kurczak, żeberka, indyk, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, koper, pomidory z puszki, koncentrat pomidorowy, makaron pszenny jajeczny (mąka pszenna, mąka pełnoziarnista, jaja), śmietana 18% (z mleka))
Kotlet drobiowy z pieca (mięso filet z kurczaka, jaja, olej rzepakowy rafinowany, bułka kajzerka, cebula, pieprz, sól)
Ziemniaki z koperkiem 
Mizeria z sosem jogurtowym (ogórki, sok z cytryny, szczypiorek, rzodkiewka, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól)
Napój miodowo – cytrynowy, owoc szt. 1 (śliwka)  
A – 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11

Wtorek 14.09.2021 r.
Zupa kapuśniak z pomidorami (porcje rosołowe z gęsi, pałki z kurczaka, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, kapusta biała, pomidory świeże)
Gulasz drobiowy z marchewką (mięso z indyka, olej rzepakowy rafinowany, marchewka, czosnek, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, masło (z mleka), natka pietruszki)
Kasza bulgur 
Surówka meksykańska (ogórki kiszone, cebula cukrowa, cebula czerwona, papryka czerwona, kukurydza, natka pietruszki, olej, sól, pieprz, olej rzepakowy rafinowany,koper) 
Kompot porzeczkowy, owoc szt. 1 (jabłko)  
A – 1, 9, 7, 8, 10, 11

Środa 15.09.2021 r.
Zupa pieczarkowa (porcje rosołowe z gęsi, pałki z kurczaka, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, pieczrki, śmietana 18% (z mleka))
Eskalopki w cieście naleśnikowym, ziemniaki z koperkiem (filet drobiowy, olej rzepakowy rafinowany, jaja, sól, pieprz, mleko 2%, mąka pszenna)
Sos czosnkowy (czosnek, sól, pieprz, jogurt naturalny (z mleka), majonez, oregano)
Surówka szopska (ogórki kiszone, sok z cytryny, pomidory, papryka, cebula, ser feta, oliwa z oliwek, pieprz, sól)
Woda z mięta i cytryną, miodem  
A – 1, 9, 7, 3, 6, 8, 10, 11

Czwartek 16.09.2021 r.
Zupa brukselkowa (kurczak, porcje rosołowe z gęsi, indyk, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, brukselka mrożona, natka pietruszki, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, ziemniaki, koper, masło (z mleka), śmietana (z mleka))
Spaghetti z mięsem i serem żółtym (makaron (pszenny), mięso wieprzowe, koncentrat pomidorowy, cebula, olej rzepakowy rafinowany, cebula, papryka słodka, włoszczyzna suszona w tym seler-korzeń, mąka (pszenna), czosnek, bazylia, tymianek, oregano, papryka słodka, sól, pieprz, ser żółty (z mleka))
Sałata lodowa z sosem pomidorkami koktajlowymi i sosem vinegret (sałata lodowa, pomidory koktajlowe, sos vinegret)            
Kompot owocowy
A – 1, 9, 7, 6, 8, 10, 11

Piątek 17.09.2021 r.
Zupa kalafiorowa 
Kalafior mrożony, kurczak, żeberka, indyk, śmietana 18% (z mleka), marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, ziemniaki, mąka pszenna)
Pierogi z serem białym w polewie truskawkowej (ser biały półtłusty (z mleka), mąka pszenna, olej rzepakowy rafinowany, cukier, zapach wanilinowy, sól, truskawki mrożone, śmietana (z mleka))
Woda z miętą, cytryną, miodem 
A – 1, 3, 7, 9, 11

A – POTENCJALNE ALERGENY

 1.  Gluten
 2.  Skorupiaki
 3.  Jaja
 4.  Ryby
 5.  Orzeszki ziemne
 6.  Soja
 7.  Mleko
 8.  Orzechy
 9.  Seler
 10. Gorczyca
 11.  Sezam
 12. Dwutlenek siarki i siarczany
 13. Łubin
 14. Mięczaki

 

Alergeny zostały wyróżnione w jadłospisie.

Jadłospis może nieznacznie ulegać modyfikacjom w związku z nieterminową dostawą towarów.

Sporządziła: Bożena Zalewska