Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Od 16 do 23 marca 2024 r. w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

• Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem
• Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży
• Depresja i lęk
• Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole
• Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia

• Wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

Pełny harmonogram wydarzeń Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego znajdziecie Państwo pod linkiem:

www.zdrowie.um.warszawa.pl

Na dole strony można wybrać formę i tematykę proponowanych wydarzeń.

Serdecznie polecamy.

KJ