17 listopada świętowaliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w tej matematycznej akcji.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była tego dnia w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie naszej szkoły, którzy tworzyli specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, przepytywali młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły.

Taka zamiana ról była szczególnie stresująca dla… nauczycieli, którzy, występując w odwróconej roli, również tego dnia zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora, z zaangażowaniem i przejęciem wręczały tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. To była świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Koordynatorzy akcji:

Monika Głuchowska