Dnia 21.12.2017r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona świetliczaków. Dzieci miały do wykonania pięć zadań. Musiały przejść próby: wiedzy, wyobraźni, szybkości, wygimnastykowania języka oraz zwinności. Bardzo dobrze poradziły sobie ze znajomością regulaminu świetlicy. Uczestniczyły w zabawie „Prawda czy plotka”, rozwiązywały zagadki, poradziły sobie z zadaniami ruchowymi. Miały również za zadanie rozdzielić dwa rodzaje cukierków z zasłoniętymi oczami. Przy tym zadaniu liderzy dwóch grup mogli liczyć na silny doping. Wszystkie zadania dzieci zakończyły pomyślnie. Po wykonaniu zadań pierwszoklasiści złożyli odciski na pamiątkowym sercu z treścią przyrzeczenia. Na pamiątkę każdy otrzymał odznakę pełnoprawnego Świetliczaka.

Jagoda Nowacka, Anna Nurzyńska