Dnia 23.05.2023 r. grupa 0b wybrała się na wycieczkę do Teatru Baj na spektakl pt. Niesamowite przygody skarpetek. Przedstawienie, w którym uczestniczyły dzieci powstało na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej Nowe przygody dziesięciu skarpetek. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci były zachwycone scenerią, choreografią i grą aktorów w przedstawieniu. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia wystawy w Galerii Lalek. To kameralna przestrzeń wystawiennicza, w której królują bohaterowie spektakli. Bohaterami są marionetki, jawajki, kukiełki, kukły i pacynki - te duże i te małe, starsze, młodsze, kolorowe i drewniane. Dzieci obejrzały wystawę pt. Bohaterowie leśnych kniei, w której tematem przewodnim są: ludowość, wieś, folk, natura, zwierzęta, gusła, czary. Pojawił się też magiczny Kwiat paproci i Złoty kłos.
    Grupa 0b podróżowała do teatru metrem, co również stanowiło dużą atrakcję. Uśmiechy oraz radosne opowieści świadczą o tym, że wycieczka była dla dzieci bardzo ciekawą przygodą.

Anna Polakowska