W tym dniu uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im podczas zajęć szkolnych oraz uroczystości.

Świętowanie rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowanym przez koło teatralne pod opieką Pani Renaty Głudkowskiej. Następnie poznaliśmy „Historię pluszowego misia” oraz najsłynniejsze misie z bajek i filmów. Kolejnym etapem naszej zabawy była rywalizacja poszczególnych klas w rozwiązywaniu misiowych zadań i zdobywanie punktów. Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu ilustracji i tytułów filmów do odpowiednich opisów. W drugim zadaniu dzieci musiały wykazać się zręcznością w ułożeniu misiowych puzzli i naklejeniu ich na kartkę. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie „Misiowych zagadek o mieszkańcach lasu”. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja w degustacji „Misiowych przysmaków”. Zadaniem dzieci było rozpoznawanie zjadanych z zawiązanymi oczami misiowych przysmaków oraz zjedzenie miodu z talerzyka bez pomocy rąk.  Wszyscy bawiliśmy się znakomicie śpiewając piosenkę „Jadą, jadą misie”  i częstując się misiowymi przysmakami. Po podliczeniu punktów okazało się, że trzem klasom udało się zdobyć dyplomy „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkie drużyny zdobyły dla swoich klas odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia i słodycze.

Anna Nurzyńska