W dniu 16 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z klas  II – VIII, w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet. Konkurs przeprowadzany jest  raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez międzynarodowy zespół  matematyków. Miłą niespodzianką jest informacja, że jeden uczeń  uzyskał wynik bardzo dobry, czterech uczniów otrzymało wyróżnienie. Gratulacje dla wyróżnionych, ale także dla pozostałych uczestników za udział w konkursie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. SZOSTAKIEWICZ STANISŁAW 103,5/120 pkt (wynik bardzo dobry)  klasa III a w kategorii Maluch.

2.  WALISZKIEWICZ HELENA 87,5/105 pkt (wyróżniona) klasa II b w kategorii Żaczek.

3. SZUSTAKOWSKA MARIA  98,75/120 pkt (wyróżniona)   klasa III a w kategorii Maluch.

4. TARANTA NATALIA  90,00/120 pkt  (wyróżniona) klasa III c w kategorii Maluch.

5. KŁYS LEONARD 83,75/120 pkt (wyróżniony) klasa III a w kategorii Maluch.

 

Koordynator konkursu.

Leszek Bączkiewicz