W dn. 19.04.2023 r. odbyła się gala finałowa konkursu, organizowanego przez Straż miejską m.st. Warszawy pod nazwą „Ze strażą miejską bezpiecznie”. Spośród 118 piątoklasistów wyłoniono trzy najlepsze dwu-osobowe drużyny i najlepszego rowerzystę. Podczas gali zwycięska drużyna zaprezentowała scenkę- akcję ratowniczą i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po I etapie (szkolnym), wyłoniona została drużyna reprezentująca naszą szkołę; były to dwie uczennice z klasy V a- Marta Smółkowska i Patrycja Krauzowicz.

Po II etapie (warszawskim), nasza drużyna zajęła najwyższy wynik z dzielnicy Białołęka i przeszła do kolejnego etapu.

Nasza reprezentacja w III etapie, wykonała plakat „Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”, przejechała na rowerze wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego i zaprezentowała udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na gali finałowej wręczono wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy. Efektami tego konkursu jest u uczniów pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie ruchu drogowego (karty rowerowej), bezpieczeństwa, straży miejskiej i służb mundurowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, plastycznym.

W historii naszej szkoły, Marta i Patrycja, po raz pierwszy dotarły do III etapu i były najlepsze w Dzielnicy. Serdecznie gratulujemy. Dziękuję za bardzo dobre przygotowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

K. Jurys