Klasa IV c 12 kwietnia brała udział w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Temat lekcji brzmiał „Asiunia" – wojna w oczach dziecka.

Lekcja dotyczyła książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia", która powstała z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego i opowiada o wojnie widzianej oczami pięcioletniej dziewczynki. Dzieci dowiedziały się jak wyglądała wojenna codzienność oraz na czym polegał „pomyślunek". Poznały też postać autorki książki i jednocześnie jej bohaterki – Joanny Papuzińskiej. Lekcja obejmowała krótki spacer po ekspozycji. Uczniowie mogli również zobaczyć konfiturę z buraków i żołędzie  prażone do robienia kawy. Na ekspozycji zobaczyli przykłady życia codziennego podczas Powstania Warszawskiego.

Bożena Szpunar-Zdrojek