Dinozaury to stworzenia, które od dawna fascynują, szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. W pierwszym tygodniu marca w grupie „0b” wzbogacaliśmy wiedze na temat tych niesamowitych stworzeń. Dzieci korzystając z albumów i filmów edukacyjnych dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób wyginęły dinozaury. Podczas zajęć dzieci porównywały ich wygląd, określały wielkość, segregowały według cech pożywienia. Z łatwością rozpoznawały ich nazwy, dzieląc się również swoją wiedzą nt. życia dinozaurów. Nie zabrakło ciekawych ćwiczeń ruchowych, zabaw i prac plastycznych, związanych z tematyką zajęć. Zerówkowicze wcieliły się w paleontologów, szukając skamieniałości  oraz układały szkielet z kości wydobytych z piasku. Na podsumowanie tygodnia dzieci stworzyły swoje dinozauro- smoki w oparciu o system Edukacja przez Ruch.

Anna Kausa-Wójcik