Dnia 11.01.2023r. grupa 0b w ramach nagrody ufundowanej przez Radę Rodziców za zajęcie I miejsca w konkursie plastyczno- wokalnym z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wybrała  się na wycieczkę do  Teatru Ekologicznego Bohema na spektakl pt. "Calineczka". Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji, ale również rozwijanie świadomości proekologicznej. Spektakl ten bowiem ukazał nowoczesną, ekologiczną Calineczkę, która przybliżyła dzieciom jak należy dbać o środowisko i jak segregować odpady. Przedszkolaki dowiedziały się także jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas przez ocieplenie klimatu. Dzieci kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria a także umiejętności taneczne aktorów. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Dziękujemy Radzie Rodziców
Anna Polakowska