GRAMMAR IS FUN!

Nauka gramatyki nie musi kojarzyć się z nudną lekcją, pełną regułek do zapamiętania i przepisania z tablicy. Nasi uczniowie trenują zagadnienia gramatyczne w formie atrakcyjnych gier planszowych, które stanowią istotny element bogatego wyposażenia naszej pracowni językowej. Taka forma rozwiązywania zadań językowych nie tylko rozwija ich umiejętności z zakresu gramatyki, ale też poprzez pracę w parach lub grupach zmusza do komunikacji w języku obcym  oraz logicznego myślenia. Warto dodać, że aktywnym uczestnikiem lekcji był nasz wolontariusz Tobias, który pracował z różnymi grupami, przez co uczniowie mogli posługiwać się jedynie językiem angielskim. Okazuje się, że uczniowie przełamali już swój początkowy stres związany z używaniem języka obcego w obecności gościa zza granicy i z dużym zaangażowaniem biorą udział w tego typu zajęciach!