22 listopada 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ,,0b” wybrały się na wycieczkę do Garnizonu Sztuki na muzyczny spektakl pt. ,,Gdzie jest buteleczka?”  Przedstawienie przeniosło dzieci w podróż po pięknych i tajemniczych głębinach oceanu, której towarzyszyła  wspaniała muzyka, magnetyzujące wizualizacje i zjawiskowe kostiumy.

Kiedy główna bohaterka - mała plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami w koszu. Kiedy przez nierozsądną zabawę z krabem zostaje zabrana przez fale w głąb oceanu czekają na nią niesamowite przygody. Celem twórców spektaklu jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka  to wartości, które przekazywane są w przedstawieniu.

Dzieci  już na samym początku były zafascynowane miejscem, w którym znaleźli się po raz pierwszy. Wiele emocji wzbudziły wśród nich bajeczna sceneria, barwne kostiumy, nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie. Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Na sam koniec czekała na dzieci niespodzianka- spotkanie i zdjęcie z aktorami. Do szkoły powrócili wszyscy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.

Anna Polakowska

Anna Kausa- Wójcik