10 listopada uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Od wielu dni przygotowywaliśmy się, by godnie uczcić 104 rocznicę życia w wolnej i niepodległej Polsce.

O godzinie 11:00 uroczystość rozpoczęła Pani wicedyrektor Hanna Kościołek podkreślając ważność spotkania. O 11:11 w większości szkół w Polsce, tak i w naszej, wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W dalszej części słuchaliśmy pięknego wokalu i gromkiego gremialnego śpiewu. Wspólnie przy akompaniamencie gitary Pana Radka Świderskiego śpiewaliśmy najbardziej znane utwory patriotyczne. Uczniowie recytowali wybrane wiersze niepodległościowe.

Na zaproszenie naszej szkoły, swoją obecnością odpowiedzieli pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej „Pod brzozami”, którym serdecznie dziękujemy za możliwość wspólnego świętowania.

Po uroczystym apelu uczniowie samorządu szkolnego wraz z Panią wicedyrektor Agatą Kaczyńską złożyli kwiaty pod Dębem Pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Apel miał na celu szerzyć ideę poczucia jedności, odpowiedzialności, wdzięczności oraz przynależności do narodu i państwa polskiego, a także integrację środowiska edukacyjnego.

Niech żyje niepodległa Polska!

Koordynatorzy wydarzenia w szkole

Magdalena Brzezińska i Radosław Świderski