13 października 2022 roku, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców oraz wychowawców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Sylwia Murawska-Oleksińska, dokonała pasowania na ucznia, przyjmując pierwszoklasistów do grona naszej wielkiej szkolnej społeczności.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do szkolnego grona, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich artystycznych umiejętności. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawców.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

W imieniu wychowawców klas pierwszych

Aleksandra Sztal