Centrum Afrykańskie, to takie małe serce Afryki położone niedaleko Płońska. Klasy trzecie 6 października wybrały się na wycieczkę na Czarny Ląd do Wioski Kuanjamo, powstałej w Sobanicach. Wioska jest zbudowana z chat, przeniesionych jakby z Afryki na które składają się: sale warsztatowe, sale wystawowe, gdzie zgromadzono m. in.: maski, rzeźby i figury afrykańskie, instrumenty i wiele innych przedmiotów z kontynentu Afryki. Wizyta w Wiosce Kuanjama to czas pełen zabawy, tańca, muzyki, zajęć ruchowych. To również czas, w którym dzieci poznały życie swoich rówieśników na Czarnym Lądzie.

W programie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji:

• przywitanie przed wioską KUNAJAMO - przez gospodarzy w strojach afrykańskich,
  • pokaz zagrody i zbiorów zgromadzonych w Afrykańskim Centrum,
  • przejażdżka ciuchcią –„Mombasa Express”
  • nauka gry na instrumentach afrykańskich –gra DJEMBE –bębny afrykańskie z Afrykańczykiem – cudowne warsztaty muzyczne, które pokazały nam, że każdy z nas jest inny wyjątkowy, ważny, cudowny.
  • zwiedzanie Muzeum Afrykańskiego – sztuka afrykańska, maski, rzeźby itp.,
  • nauka podstawowych słów w języku suahili,
  • noszenie koszy afrykańskich na głowie,
  • Afrykańskie Igrzyska: strzelanie z łuku,

Na zakończenie na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami, chlebkiem i gorącą herbatką z cytrynką oraz poszukiwanie skarbów z mapą na terenie ośrodka, konkurs wiedzy o Afryce wręczenie nagród i dyplomów.

Wizyta w Centrum Afrykańskim do dzień pełen wrażeń i moc pozytywnej energii 😊

W imieniu wychowawców klas trzecich

Izabela Radziszewska