W związku z Dniem Wszystkich Świętych, dnia 4 listopada delegacja wychowanków naszej świetlicy z klasy IIIA i IIIB wraz z wychowawcami świetlicy odwiedziła miejsce pamięci przy Kościele pw Narodzenia NMP w Płudach.

Po dotarciu na miejsce, uczniowie złożyli znicze przy symbolicznych tabliczkach upamiętniających ofiary licznych konfliktów i tragedii w historii Polski, m.in.: powstań narodowych, obu wojen światowych, ofiar zbrodni nazistowskich i komunistycznych.

Wyjazd w założeniu miał uwrażliwić uczniów naszej szkoły i młodych obywateli państwa na potrzebę pamiętania o daninie krwi tysięcy patriotów, którzy za byt i pomyślność Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę. Była to też odpowiednia okazja do przeprowadzenia krótkiej, absolutnie podstawowej lekcji poglądowej na temat trudnych polskich dziejów. Uczniowie zachowali odpowiednią do sytuacji powagę.

Opracowała: Beata Bartczak

Jagoda Nowacka