W naszej szkole w dniach 4-7 kwietnia po raz pierwszy obchodziliśmy Dni Kultury pod hasłem „Kulturalna Stodziesiątka”, w ramach których świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru oraz Dzień Solidarności z Ukrainą, wzięliśmy udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a także wysłuchaliśmy pięknych koncertów.

Obchody te uświetnili swoją obecnością znamienici Goście – przedstawiciele świata teatru, telewizji, literatury, muzyki, sztuki, a także osoby współpracujące z naszą szkołą. Wśród nich znaleźli się: Maciej Orłoś, Monika Szczepańska, Paweł Beręsewicz, Radosław Świderski wraz z synem, Marek Snycerski, Tadeusz Dębski, Grzegorz Czornij oraz Artur Barciś. Towarzyszyła nam również Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy – pani Izabela Ziątek.

W uroczystościach wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły. W ciepłej, przyjaznej atmosferze wysłuchaliśmy fragmentów wielu utworów literackich czytanych przez naszych Gości oraz społeczność szkolną, a także obejrzeliśmy przedstawienia teatralne młodszych oraz starszych dzieci. Wielu wzruszeń dostarczyły nam koncerty muzyczne. Wspólnie śpiewaliśmy największe przeboje Dżemu, Czesława Niemena, a z najmłodszymi uczniami wykonaliśmy piosenki „Hej sokoły!” i „Podaj rękę Ukrainie”. Z wielką powagą wysłuchaliśmy hymnu ukraińskiego zaśpiewanego przez dzieci z Ukrainy oraz koncertu skrzypcowego. Poznaliśmy tajniki sztuki malarskiej, aktorskiej, pisarskiej.
Obchody Dni Kultury spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów i nauczycieli. Dało nam to impuls do wpisania ich w tradycję naszej szkoły.

Judyta Szadkowska
Katarzyna Godziebiewska