Parlez-vous français? Oui! 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Mamy wielką przyjemność poinformować, że w naszej szkole, już od września rozpoczynamy nauczanie języka francuskiego! 

    To kolejny już, po niemieckim, język obcy, który nasza szkoła wprowadza do swojej oferty edukacyjnej, stale poszerzanej z myślą
 o naszych aktualnych i przyszłych wychowankach. 

    Proponujemy niebanalne i aktywizujące lekcje, z użyciem nowoczesnych narzędzi multimedialnych, ciekawe projekty międzynarodowe propagujące m.in. język i kulturę francuską, w tym wycieczki zagraniczne.

    W chwili obecnej prowadzimy nabór uzupełniający do klas siódmych z językiem francuskim, gdzie po dwóch latach nauki nasi uczniowie będą mogli uzyskać dyplom DELF (Diplôme d’études en langue française) na poziomie minimum A2. 
Jest to oficjalny dyplom wydawany przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, które poświadcza kompetencje językowe osób niebędących rodzimymi użytkownikami języka francuskiego, uznawany i honorowany przez wszystkie środowiska edukacyjne i zawodowe na całym świecie. 
    W roku szkolnym 2022/2023 w klasach siódmych rozpoczynamy naukę języka francuskiego od podstaw. 

Zapraszamy wszystkich chętnych.