Christmas in Poland – teens point of view,
czyli Boże Narodzenie z perspektywy naszych uczniów

Podczas jednych z ostatnich zajęć języka angielskiego tuż przed przerwą świąteczną uczniowie klasy 8b gr. 2 zaangażowali się w projekt językowo-teatralny. Z tak ambitną i zdolną grupą wystarczyło zaledwie rzucić hasło o wykonaniu przedstawienia, ażeby po kilku zaledwie próbach uczniowie wystąpili w krótkim przedstawieniu pt. Christmas in Poland – teens point of view. Przedstawienie polegało na świątecznym spotkaniu przy wigilijnym stole, w czasie którego uczestnicy w formie luźnej rozmowy ze sobą opowiadają w jęz. angielskim o zwyczajach i tradycjach świętowania Bożego Narodzenia z perspektywy polskich nastolatków. Wszystko było utrzymane w konwencji brytyjskiego humoru, a całość dopełniały świąteczne rekwizyty.

Filmik ten dowodzi, że mamy utalentowanych uczniów, którzy nie boją się występować przed kamerami oraz nie czują lęku przed używaniem języka obcego w codziennych sytuacjach. Gdyby nie panująca pandemia, z pewnością ochoczo pokazaliby się szerszej publiczności w występie na żywo. Co ważne projekt ten pokazał również, że nasi uczniowie są gotowi do współpracy z zagranicznymi szkołami w ramach e-Twinningu.

May the true spirit of Christmas twinkle in your heart and light your path,
and New Year all your efforts turn into great achievements.

P. Dobosz z klasą 8b